321MATMA!

Otrzymaliśmy miesięczny, darmowy dostęp od firmy Learnetic do wspaniałych zasobów matematycznych. 

 

321 Matma! to program przeznaczony dla klas I-III szkoły podstawowej.

Bardzo bogaty w treściach i podzielony na odrębne klasy. Zawiera ponad 320 lekcji, w tym 110 lekcji dla klasy pierwszej ponad 2 600 zróżnicowanych ćwiczeń matematycznych oraz kilkadziesiąt rodzajów interaktywności, zawierają system motywujący dziecko do ciągłej pracy, dodatkowo lekcje poza tematem przewodnim przeplatane są dużą ilością łamigłówek, zadań rozwijających logiczne myślenie, wyobraźnię przestrzenną oraz grafomotorykę.

 

321 Matma! została  została skonstruowana z myślą o wykorzystaniu podczas zajęć zintegrowanych i dodatkowych oraz jako materiały do samodzielnej pracy w domu,opiera się na najlepszej europejskiej metodologii – jest to cyfrowa wersja fińskich podręczników YyKaaKoo

 

Programy działają  na tabletach, smartfonach, komputerach oraz 

tablicach interaktywnych (na systemach Windows, Android oraz iOS).

mnożenie przez 9

Według uczniów "najtrudniejsza" liczba przez którą się mnoży. Wiele rozmaitych ćwiczeń interaktywnych pomoże im ten zakres zapamiętać. 

zegary

Kolejne zadania z programu 321MATMA! zrobione. Dziś zegary. Zadania świetne, zróżnicowane i zintegrowane treści, przeplecione łamigłówkami. Szczególnie przypadły do gustu ćwiczenia "który element, zegar nie pasuje".

wielokrotne zgięcia czyli...

Czytanie instrukcji krok po kroku celem wykonania papierowej czapeczki. I kształtowanie pojęć wielokrotności poprzez kilkakrotne zgięcie kartki. Odkrycie reguły - za każdym kolejnym zgięciem, ilość pomnożona przez dwa! Fajniutkie i uczniom się podobało!!! 

symetria nie tylko dla strojnisi

RADOŚĆ

W podziękowaniu za nasze zaangażowanie w testowaniu programu (aktywna, inna nauka, ciekawa, z wieloma połączonymi aktywnościami) otrzymaliśmy od firmy Learnetic S. A. darmowy dostęp do programu do końca roku szkolnego. Bardzo dziękujemy!!!

kosmiczne liczby

Zaciekawił nas temat zajęć. Kosmiczne liczby to te w zakresie 1000. Uczyliśmy się je budować za pomocą klocków 100, 10, 1, odczytywaliśmy, porównywaliśmy. Co chwilę za dobre wykonanie zadania "wyskakiwała" nagroda. Bardzo podobały się uczniom zadania z sześciopunktem Braila.