O chorym kotku i piramidzie

chory kotek
chory kotek
QR tej aplikacji
QR tej aplikacji

Wykorzystaliśmy na zajęciach gotową aplikację ze sklepu Play "Chory kotek". Znany wiersz Czesława Jachowicza posłużył nam do rozmów o zdrowym żywieniu. W aplikacji tej jest zestaw interaktywnych ćwiczeń i gier. Dzieci układały artykuły spożywcze, uzupełniając piramidę zdrowego żywienia. Była w niej opcja "włączenia" napisów typu artykuły zbożowe, artykuły mleczne. Wykorzystały też grę memo i grę zręcznościową. 


efekty zajęć:

  • czytanie tekstu literackiego ze zrozumieniem, 
  • wypowiadanie się na temat treści wiersza, 
  • utrwalenie piramidy zdrowego żywienia,
  • wykorzystanie w praktyce wiedzy na temat zdrowego odżywiania się,
  • samodzielne konstruowanie przykładowego jadłospisu obrazkowego,
  • kształcenie spostrzegawczości podczas gry memo. 

Konkurencja dla Kahoota!

Nowa aplikacja komputerowa, współgrająca pięknie z tabletami. Jej odkrycie i wykorzystanie opisała Marta Florkiewicz - Borkowska na blogu Superbelrów w artykule "Quizizz - aplikacja, która nie pozwala zasnąć". 

Po założeniu konta na quiziiz i zalogowaniu tworzymy quiz. Interfejs czytelny i prosty. Możemy dodawać zdjęcia i ustawić czas na udzielenie odpowiedzi. 

Uczniom podałam zakodowany adres URL strony join.quizizz.com Wpisują pin gry oraz swoje imię lub wybrany nick. Każdy gra w swoim tempie, a czas kontroluje wspólnie  z avatarkiem. 

na tablecie

Dzieci bezpośrednio na ekranie swego tabletu widzą pytania, a po zaznaczeniu odpowiedzi - poprawność lub zły wybór. 

Po każdym pytaniu - plansza z uzyskanym wynikiem. 

Podsumowaniem quizu jest plansza dla gracza - sam kontroluje, które odpowiedzi są poprane, a które błędne. 

Sama byłam ciekawa reakcji dzieci. Nadszedł moment pierwszego wykorzystania quizizz. Wszystko poszło "gładko", bo dzieci obeznane z logowaniem.

Aplikacja spodobała się uczniom. Każdy w swym tempie wykonywał zadania. Wszyscy czekali na ogłoszenie wyników, które pokazały się na tablicy po zakończeniu quizu.  Liczyły się punkty i czas odpowiedzi. A losowo przyznane avatarki zachwyciły wszystkich!!! SUPER, POLECAM QUIZIZZ!!!